Spółki na Malcie – Kryptowaluty

Spółki na Malcie.

Spółki zarejestrowane na Malcie zaczynają się robić ostatnio bardzo popularne ze względu na bardzo korzystne przepisy prawne dotyczące handlu kryptowalutami. Malta od 1 października 2018 roku wprowadziła 3 akty prawne regulujące handel kryptowalutami oraz ich zastosowanie w powszechnym użyciu.

Brak podatków

Jednym z najważniejszych elementów wprowadzonych przez nowe przepisy jest całkowity brak opodatkowani od transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut. Powoduje to że zdecydowana większość firm których działalność polega na świadczeniu usługi wymiany lub handlu krypto tokenami przeniosła się lub zastanawia się nad przeniesieniem swojej działalności na tą maleńką wyspę. Oficjalnie największa polska giełda kryptowalut przeniosła się już na Maltę, a jej właściciel mówi że była to jedna z lepszych decyzji w historii firmy.

Jasne przepisy dla podmiotów z branży

Kolejna ustawa wprowadza rynek regulowany dla podmiotów takich jak giełdy lub kantory kryptowalut. Wprowadza to pewność prawną dla firm oferujących swoje usługi na tym rynku dzięki czemu nie muszą się one obawiać przepisów zmieniających się z dnia na dzień w krajach ich pochodzenia. Trudność kwalifikacji kryptowalut oraz ich zasad działania powodował chaos legislacyjny co zniechęca wiele podmiotów do budowy tego typu przedsięwzięć. Obecnie istnieje na Malcie parę typów podmiotu uregulowanego co jest uzależnione od rodzaju prowadzonej działalności oraz rocznych obrotów jakie posiada firma.

ICO – Initial Coin Offering

Trzecia ustawa reguluje emisję krypto tokenów na rozwój i pokrycie kosztów działalności nowych przedsięwzięć. Wprowadza ona odpowiedzialność majątkową dla wspólników oraz dla członków zarządu, w przypadku podania nieprawdziwych informacji dotyczących ICO. Wprowadza także regulacje związane z tzw. White Paper oraz określa w jaki sposób i gdzie mają być publikowane przez ostateczną sprzedażą aktywów. Dzięki temu planuje się unikną problemów związanych z oszustwami oraz tokenami która nie wprowadzają żadnej innowacji i są nakierowane na szybkie pozyskanie funduszy oraz wyjście z przedsięwzięcia.

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.