Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe – usługa ta jest bardzo często jest integralną częścią transakcji zakupu spółki. Wielu przedsiębiorców decyduje się na tego typu rozwiązania ze względu na możliwości obniżenia kosztów fiskalnych przedsiębiorstwa. Nasze doświadczenie oraz dostęp do spółek wykazujących straty w poprzednich latach umożliwia na obniżenie należnego podatku dochodowego. Zdecydowana większość naszych klientów decyduje się budowę grupy kapitałowej w celu obniżenia przychodów firmy w oparciu o poprzednie zobowiązania oraz straty firm zakupionych do grupy kapitałowej.

podatki i doradztwo podatkowe

Audyt podatkowy

Oczywiście nie ograniczamy się do konstrukcji opartych tylko i wyłącznie na przedsiębiorstwach które poprzednio notowały straty. Oferujemy takżę usługę doradczą połaczoną z audytem księgowym. W wielu przypadkach wystarczy rozpoczęcie działalności w innym kraju UE, aby inaczej rozliczać część swoich przychodów. Pozwala to na zmniejszenie należnych podatków zw względu na inną stopę podatkową jaką jest obłożony dany rodzaj działalności gospodarczej.

Odmienne reżimy prawne występujące w różnych krajach UE odmiennie traktują takie podstawowe zagadnienia jak amortyzacja, koszty, straty, przychody oraz różnią się między sobą w zakresie stóp podatkowych. W niektórych krajach pewnego rodzaju przychody są całkowicie zwolnione z opodatkowania lub podlegają preferencyjnej stopie VAT. Pozwala to na budowę rozwiązań podatkowych, które są niemożliwe jeśli chodzi o Polskę i jej przepisy.

 

Stabilność podatków

doradztwo i optymalizacja podatkowaKolejnym powodem dla którego część przedsiębiorców decyduje się na zmianę rezydencji podatkowej swojej firmy jest też łatwość rozliczania podatków. Przykładem może być dla nas Malta która posiada bardzo preferencyjne przepisy w zakresie obrotu kryptowalutami. Pozwala to zagwarantować naszym klientom bezpieczeństwo prawne oraz szacować należności podatkowe z dużym okresem wyprzedzenia. Spora część naszych klientów preferuje nawet system prawny gwarantujący stabilność w stosunku do takiego który posiada mniejsze stopy podatkowe.