Spółki zagraniczne

Oferujemy zakładanie oraz sprzedaż gotowych zagranicznych podmiotów na terenie całej UE oraz poza nią. Wielu naszych klientów jest zainteresowanych optymalizacją podatkową przez rejestrację działalności gospodarczej w innym kraju UE lub poza nią. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem realizacji tego jest zakup gotowej lub założenie nowej spółki prawa handlowego w tym kraju. Posiadamy sieć kancelarii oraz biur rachunkowych z którymi współpracujemy na całym świecie. Mamy dzięki temu unikalną możliwość rejestracji spółki na całym świecie.

 

Optymalizacja podatkowa

Zdecydowana większość firm podejmując decyzję o przeniesieniu swojej rezydencji podatkowej kieruje się korzyściami jakie oferują inne reżimy prawne. Spółki zarejestrowane w rajach podatkowych zazwyczaj nie płacą lub płacą bardzo niewiele podatków. Oczywiście jeśli jest to kraj uznawany za stosujący nieuczciwą konkurencję podatkową polskie urzędy skarbowe mają możliwość ubiegania się o wszelkie utracone z tego powodu podatki. Konieczna wtedy staje się weryfikacja czy dany kraj posiada zawarte umowy międzynarodowe w kwestii unikania podwójnego opodatkowania oraz rozliczania wszelkich nieścisłości. Inne kraje umożliwiają także inne traktowanie i rozliczanie kosztów swojej działalności. Dobrym przykładem są tutaj Czechy oferujące preferencyjna stawkę podatkową w stosunku do zakupowanych pojazdów.

 

Anonimizacja właścicieli

W niektórych przypadkach ktoś może być zainteresowany tym, aby utrzymać swoją anonimowość i zataić swoje zaangażowanie w przedsięwzięcie gospodarcze. Tego typu możliwości są w bardzo dużym stopniu ograniczone w Polsce ze względu na przepisy obowiązujące u nas w kraju. Istnieje oczywiście instytucja powiernictwa ale nie zawsze jest ona w pełni optymalna w stosunku do zakładanych celów. W tym momencie może stać się konieczne założenie spółki poza granicami Polski. Jednym z miejsc gdzie można zarejestrować podmiot na tego typu zasadach jest stan Delaware w USA. Umożliwia on ukrycie tożsamości wspólników, a także w niektórych przypadkach zarządu firmy.

 

Poniżej przedstawiamy listę krajów gdzie można zarejestrować spółkę w celu ochrony swojego mienia oraz zachowania anonimowości. W wielu przypadkach kraje te także oferują preferencyjne stopy podatkowe.

Spółki zagraniczne z całego świata

 1. Czechach
 2. Litwie
 3. Łotwie
 4. Szwajcarii
 5. Anglii
 6. Irlandii
 7. Cyprze
 8. Malcie
 9. Gibraltarze
 10. Kostaryce
 11. Gruzji
 12. Luksemburgu
 13. Liechtensteinie
 14. Makau
 15. Monako
 16. Wyspach Marshalla
 17. Wyspach Mana
 18. Belize
 19. Anguilli
 20. Hong – Kongu
 21. Delaware (USA)
 22. Anjouan
 23. Seszelach
 24. BVI
 25. Guernsey
 26. Kajmany
 27. Libanie
 28. Nevada
 29. Panama
 30. San Marino
 31. Wyoming
 32. Wyspach Cooka
 33. Vanatu
 34. Zjednoczone Emiraty Arabskie